امروز چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۷
مطالب علمی

در واکنش به جانفشانی‌های بسیج مردمی مقابل داعش

عالم مشهور سنی: اگر ترس از خدا نبود در برابر شیعیان سجده می‌کردم

یک عالم مشهور سنی عراق با اشاره به جانفشانی‌های شیعیان در حمایت از مردم اهل سنت و مبارزه آنها با تروریسم، گفت: اگر ترس از خدا نبود، در برابر شیعیان سجده می‌کردم.

به گزارش العالم، این شیخ سنی طی یک برنامه زنده تلویزیونی، به فداکاری‌ها و از خودگذشتگی‌های شیعیان در دفاع از اهل سنت عراق اشاره کرد و گفت: اگر ترس از خدا نبود، در برابر شیعیان سجده می‌کردم.
عالم اهل سنت که نامش ذکر نشده، در پاسخ به این سوال که «چرا خانواده و اطرافیان را رها کرده و به شیعیان پیوسته»، خطاب به مجری تلویزیون گفت: «عموجان! در یک کلام! شیعیان بزرگ‌ترین سپر بلای عراق هستند.»
وی در سخنان خود، از برخی سیاستمداران هم انتقاد کرد و گفت که آنها در ویلاهایشان نشسته‌اند و نه برادرانشان را فدا کرده‌اند و نه فرزندان خود را.
وی گفت: بیا صریح باشیم، چه کسی گرفتار (حفاظت از) عراق شد، من؟ من فقط یکی دو نفر از خاندانم را در راه عراق دادم… اما شیعیان هزاران شهید را فدای حفاظت و حمایت از کشور کردند. آنها جان خود را در صلاح‌الدین می‌دهند و سر پسرانشان را در الانبار می‌دهند تا سیاستمدارانی نظیر من برجا باشیم. او در کنایه به سیاستمدارانی که حضور شیعیان را در شمال عراق برنمی‌تابند، گفت: «ما می‌گوییم به آنها اجازه نمی‌دهیم اقلیم ایجاد کنند، زیرا آنها اهل جنوبند، اهل بصره‌اند، اهل نجفند، اهل کربلا هستند. اما نمی‌گوییم این‌هایی که در رمادی، التامین، الدیره و دیگر شهرهایمان جان داده‌اند، جنوبی‌اند. آن وقت خود را عراقی و شریف و میهن‌پرست هم می‌دانیم.!»

(روزنامه کیهان، ۱۹ اسفند ۹۴)

کد خبر: ۱۰۰۳